Verdiepingsreeks - Dans - PO groep 4

Een super supermarkt
Les 1:
In deze les staat het uitbeelden van verschillende producten en processen in de supermarkt centraal. De leerlingen vertalen deze in hun eigen bewegingen op de muziek en dansen ook met een attribuut.
Les 2:
De bekendste Westlandse supermarkten kenmerken zich door de leuke spaarprogramma’s. Deze les gaat over verzamelen en sparen. Er wordt een start gemaakt met het vertalen van verschillende werkzaamheden naar bewegingen.
Les 3 & 4 (externe lessen):
Het idee is dat er toegewerkt wordt naar een korte dansshow voor de eigen klas in les 5 (welke weer door de eigen leerkracht gegeven/begeleid zal worden) die bestaat uit twee onderdelen:
• De dans ‘Shop-a-holic’ waar de leerlingen zelf in groepjes van vier een choreografie voor hebben gemaakt. De externe docent kan hiervoor de korte choreografieën achter elkaar plakken. Belangrijk is dat het één geheel wordt, door posities te zetten en de volgorde te bepalen.
• Een dans die wordt aangeleerd door de externe docent.
Afhankelijk van de inbreng van de externe docent kan worden gedacht aan een stoere streetdance, een showdans, of een combinatie van dansstijlen. Het thema ‘supermarkt’ moet erin naar voren komen.
Les 5:
Dit is de laatste les in de reeks van vijf en deze les staat in het teken van de Super Supermarkt Show. Hierin wordt de lessenreeks afgesloten met alles wat er die weken ervoor aangeleerd is.